COLOSSUS CSS-5540 Апарат за тестенини

COLOSSUS CSS-5540 Апарат за тестенини

1.450 MKD
без ДДВ: 1.229 MKD
Производител: Colossus
Шифра на производ: CSS-5540
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:
  • Материјал: не'рѓосувачки челик
  • Машинката се состои од два дела: дел со ролер (главен дел) кој служи за навлажнување и уште еден дел со ролер кој слуши за подготовка на тестенините
  • Едноставен за чистење и одржување
  • Модерен дизајн и одлучна функционалност
  • Тестото може да го развлекува и подготвува на 7 различни начини (дебелини)
  • Тестото за подготовка на поситни тестенини минимално може да се развлече до 2мм, а најмногу до 6мм
  • Димензии: ширина 18см, висина 13см, должина вез ролер за развлекување 12см, должина со ролер за развлекување 21см, работна ширина на ролерот 14,5см

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи
Unimaks © 2021. UKION SHOPS